Svetlovod pre kancelárie

Svetlovodmi Sunway Office vytvoríte z tmavej kancelárie príjemné pracovné prostredie. Keďže prirodzené denné svetlo priaznivo vplýva na psychiku človeka a podporuje jeho výkon, je pre každodennú prácu vašich ľudí jedinečnou alternatívou umelého osvetlenia. Svetlovodmi Sunway Office získate nielen unikátny zdroj prírodného svetla, ale navyše aj znížite náklady za elektrickú energiu.

Keď využívate kancelárske priestory bez okien a svetlíkov, potom sú svetlovody Sunway Office skvelým riešením. Svetlovod pracuje na princípe zberu denného svetla cez vonkajšiu kupolu a následne jeho prenosu a rozptýlenia do vnútorných priestorov. Svetlovod v prípade trvalého pracovného miesta  môže zabezpečiť dennú zložku svetla podľa normy STN EN 73 0580-1. Denné svetlo naviac vplýva na pohodu zamestnancov, znižuje únavu a vplýva na zdravotný stav zamestnancov, čo sú podstatné parametre, ktoré by nemal  zľahčovať žiadny zamestnávateľ.

Pre kancelárske priestory si môžete vybrať z 2 veľkostí svetlovodov Sunway Office, svetlovod s priemerom 56 cm alebo 72 cm. Pri výbere vhodnej veľkosti svetlovodu do vašich firemných priestorov nás bez váhania kontaktuje telefonicky, mailom alebo cez kontaktný formulár. Radi vám odpovieme na vaše otázky.

REFERENCIE
Chcem cenovú ponuku

SUNWAY 360

Svetlovod s priemerom 355 mm. Ponúkame na výber rôzne dizajny difúzorov: CUBE alebo APPLE.
Je určený na presvetlenie priestorov do 12 m2 plochy.
Dĺžku svetlovodu odporúčame do 6 metrov.

SUNWAY 560

Svetlovod s priemerom 555 mm. Ponúkame na výber rôzne dizajny difúzorov: CUBE, APPLE či OPENAIR. Je určený na presvetlenie priestorov až do 25 m2 plochy. SUNWAY 560 je vhodný na naplnenie normy denného osvetlenia pre pracoviská s vyššou zrakovou náročnosťou. Pri presvetlení kancelárie alebo pracoviska je potrebné zabezpečiť svetelnotechnický posudok. Dĺžku svetlovodu odporúčame do 9m.

SUNWAY 780

Svetlovod s priemerom 775 mm. Ponúkame na výber rôzne dizajny difúzorov: CUBE, APPLE či OPENAIR. Je určený na presvetlenie priestorov až do 45 m2 plochy. SUNWAY 780 je vhodný na naplnenie normy denného osvetlenia pre pracoviská s vyššou zrakovou náročnosťou. Pri presvetlení kancelárie alebo pracoviska je potrebné zabezpečiť svetelnotechnický posudok. Dĺžku svetlovodu odporúčame do 20m.

Rada odborníka

Pred výberom svetlovodu vám odporúčam osobnú konzultáciu s naším odborníkom spojenú s obhliadkou miesta, kde plánujete svetlovod umiestniť. Ten na mieste zhodnotí či bude veľkosť svetlovodu optimálna, prezrie miesto inštalácie a tiež prekontroluje či bude svetlovod možné namontovať. Veľakrát totiž správnej inštalácii svetlovodu môže zabrániť konštrukcia strechy, blízkosť komína alebo zlá orientácia kupoly svetlovodu. Naši odborníci sú pripravení upozorniť vás na stavebnú pripravenosť a koordinovať práce, aby bol svetlovod správne inštalovaný.

Tepelnoizolačné vlastnosti svetlovodu

Posledných 5 rokov je druhým fenoménom úspora energie a energetická bilancia budovy. Budujú sa energeticky pasívne domy,  kde sa kladie veľký dôraz na prestup tepla cez stavebné prvky. Ku kolaudácii potrebuje staviteľ odovzdať  energetický certifikát.  Difúzor svetlovodu SUNWAY štandardne obsahuje izolačné dvojsklo plnené Argónom. Zároveň máme v ponuke aj prvok Izolway , ktorý dokáže zaabezpečiť systému prestup tepla až na úrovni U = 0,64.

S návrhmi a inštaláciou svetlovodov máme dlhoročné skúsenosti, a preto sa s akýmikoľvek dotazmi a otázkami obráťte na nás, radi ich zodpovieme a poradíme.

Chcete sa o svetlovodoch Sunway dozvedieť ešte viac? Stiahnite si náš e-book.