Ako funguje svetlovod Sunway?

Svetlovod je moderné zariadenie, ktorým vnesiete do tmavých miestností denné svetlo.  Svetlovodom Sunway dokážete získať prirodzené svetlo aj do miestností bez okien, a to prakticky do ktorejkoľvek miestnosti vášho domu či kancelárie.

Svetlovod Sunway funguje na princípe zachytávania slnečného svetla cez priehľadnú kupolu umiestnenú na streche, ktoré následne prenáša do priestoru vysoko odrazivou rúrou – tubusom. Tá vedie svetlo do domu zo slnečnej, ale aj zo zamračenej oblohy. V interiéri je potom tubus svetlovodu Sunway ukončený kruhovým prípadne štvorcovým difúzorom, ktorý svetlo rovnomerne rozptýli. Systém prirodzeného osvetlenia pracuje počas celého dňa.

Pre osvetlenie vo večerných hodinách viete opäť použiť svetlovod Sunway. Stačí doň vsadiť žiarovku a v danej miestnosti nepotrebujete riešiť už ďalšie svetlá. Vieme vám poskytnúť aj riešenie s možnosťou zatemnenia svetlovodu

Svetlovody Sunway sú moderným a luxusným riešením pre vašu domácnosť, hotely, kancelárske priestory, nákupné strediská. Umožňujú vytvárať vám jedinečné interiéry a užívať si blahodarné účinky slnečného svetla aj v miestnosti bez okien.

Prečo si vybrať osvetlenie priestoru svetlovodom Sunway?

  1. Sunway svetlovody poskytujú inovatívne riešenie osvetlenia denným slnečným svetlom.
  2. Svetlovodmi Sunway dokážete osvetliť tmavé a málo presvetlené miestnosti.
  3. Sú vynikajúcou alternatívou ku strešným oknám.
  4. Zvyšujú váš komfort, výkonnosť a produktivitu.
  5. Tubusové svetlovody Sunway vám prinášajú zdravé denné svetlo, ktoré prispieva k dobrej nálade, zníženiu únavy a tým aj lepšej osobnej pohode.
  6. Cez svetlovody Sunway získate denné svetlo bez zafarbenia, pod ktorým vidíte reálne farby bez prikrášlenia.
  7. Zo svetlovodmi Sunway ušetríte, pretože miniete menej elektriny na osvetlenie.

Keď máte pocit, že priestory vo vašom dome sú tmavé, cítite sa často unavený, bolí vás hlava alebo oči z umelého osvetlenia, v izbe vám nerastú iné kvety ako umelé, sú svetlovody Sunway pre vás ideálnym riešením.

Svetlovodmi Sunway získate prirodzené osvetlenie priestorov bez káblov a elektriny.

Aké svetlo dáva tubusový svetlovod Sunway?

  • zdravé denné svetlo s meteodynamikou, ktorá prispieva k dobrej nálade
  • denné slnečné svetlo, ktoré znižuje únavu a prispieva k lepšej pohode doma a na pracovisku
  • prirodzené svetlo bez zafarbenia, pod ktorým vidíte reálne farby bez prikrášlenia

Kde viete svetlovody Sunway použiť?

Svetlovody Sunway, viete umiestniť do všetkých tmavých, málo presvetlených miestností alebo miestností bez okien. Prirodzeným denným svetlom dokážete v dome osvetliť chodbu, schodisko, šatník, špajzu alebo kuchyňu, ktorú máte umiestnenú v strede domu, ale tiež premeniť tmavú pochmúrnu kúpeľňu na dokonalú oázu relaxu. S denným svetlom, ktoré dostanete svetlovodmi do tmavých miestností, sa môžete tešiť z vašich okrasných kvetov v každom kúte vášho domova.

Svetlovody zohrávajú dôležitú úlohu aj vo firemných priestoroch. Osvetlenie umelým svetlom počas celého dňa má negatívny vplyv na zrak a tiež eliminuje výkon zamestnancov. Svetlovodmi dokážete vytvoriť príjemné pracovné prostredie, podporiť efektivitu a pracovný výkon vašich zamestnancov  a ušetriť veľké výdavky za elektrickú energiu.

Prečo svetlovody Sunway?

Pevný tubus – Tubusy Sunway majú spevnenú konštrukciu a špeciálny zámok, ktorý zabezpečuje vynikajúcu tvarovú stálosť svetlovodu. Pevnosť zvyšujeme skrutkovaním všetkých spojov.

Galvanicky nanesená odrazivá vrstva – Vo vákuu nanesená vrstva čistého zrkadla s odrazivosťou 99,85 %. Úplne čistý a nepórovitý povrch zaručuje veľké dĺžky svetlovodov s malými stratami na svetle. V súčasnosti najlepší systém osvetlenia s 25 ročnou zárukou a ešte dlhšou životnosťou.

Kupola Hi Impact – Kupola SUNWAY Hi Impact  je vyrobená z najkvalitnejšieho materiálu na kupoly s prímesou 30% kaučuku, ktorý zabezpečuje najlepšie transmisívne vlastnosti a vysokú odolnosť voči mechanickému poškodeniu (krúpy a pod.). Možnosť dodania dvojitej kupoly so zvýšenými tepelnoizolačnými vlastnosťami.

Polguľový tvar kupoly – kupola v tvare pologule zvyšuje svietivosť až o 30 % v porovnaní s plochým sklom.

25 ročná záruka na tubus -o kvalite materiálu sme tak pevne presvedčení, že vám naň poskytneme záruku po dobu až 25 rokov. Ak by sa predsa len vyskytla akákoľvek výrobná chyba počas tohto obdobia, tubus vám bezplatne vymeníme.

Štvorcový difúzor SUNWAY CUBE – Rozptyľovač – difúzor svetla Sunway Cube má izolačné dvojsklo plnené argónom s lepšími tepelnoizolačnými vlastnosťami a elimináciou kondenzácie svetlovodu.

Výber farby manžety – Máte možnosť výberu zo štyroch základných farieb manžety svetlovodu vo farbe vašej strechy. Na požiadanie vám zabezpečíme manžetu aj v atypických farbách.

Slovenský výrobok – Svetlovody Sunway sú navrhnuté konkrétne pre poveternostné podmienky nášho regiónu, kde počet zamračených dní je rovnaký ako počet slnečných dní.

Kompletná realizácia – Zabezpečíme statický posudok certifikovaným statikom, montážny otvor pre svetlovod a kompletnú montáž so zárukou

Certifikované výrobky – podľa požiadaviek noriem EU (93/68/EHS).

Svetlovody Sunway vám pomôžu splniť sny o komfortnom a luxusnom bývaní.

Základné typy svetlovodov Sunway