Dnes by sme Vám chceli ukázať, ako Hi-Impact kupola svetlovodov SUNWAY znesie nielen vyčíňanie počasia, ale aj naše neštandardné testy, ktoré sme si na ňu nachystali. Plastová kupola sveltovodov SUNWAY vydrží krupobitie alebo silný vietor. Aby sme presvedčili aj Vás, rozhodli sme sa, že viac ako čokoľvek iné je lepšie skúsiť ju podrobiť naozaj extrémnemu testu. Táto kupola si vďaka víchrici pred našim testom vyskúšala pád z 9 metrovej výšky, následne nám napadlo pokračovať v testovaní ďalej. Pri ďalšom teste sme zopakovali pád kupoly jej vyhodením do výšky cca 6 metrov. Túto dynamickú záťažovú skúšku kupola samozrejme taktiež vydržala.

Za povšimnutie stojí aj materiálové zloženie kupoly Hi-Impact, ako aj charakteristické vlastnosti materiálu Hi-Impact. Okrem polykarbonátového základu obsahuje až 30% kaučuku. Kaučuk sa zásadne podpisuje pod mäkkosť materiálu, odolnosť voči namáhaniu aj pri nízkych teplotách, ako aj vysokú životnosť materiálu. Spoločnosť Saprem s.r.o., výrobca svetlovodov SUNWAY, garantuje životnosť 25 rokov, čo znamená že životnosť tohoto materiálu musí byť minimálne o 50% vyššia.

A teraz sa vrátime k druhej polovici nášho „testu“. Stlačenie kupoly drastickým spôsobom – nohou nášho kolegu a následný pokus o zošliapnutie či inú násilnú deformáciu kupoly… Koľko teda vydrží naša kupola ? Pozrite si malú ukážku.

Na záver sa vrátime k výhodám kupoly svetlovodov SUNWAY:

  • je to kupola! Oproti rovnému sklu eliminuje „efekt mrakodrapu“ kedy dochádza AŽ k 30% odrazu od rovnej plochy skla tak, ako pri odraze skiel na mrakodrapoch;
  • kupola je číra, optimalizovaná pre mierne podnebie. Je dokázané, že všetky výbrusy, ako aj iné módne výstrelky, tvoria tieň do kupoly a tým zhoršujú výkon pri zamračenom počasí. A pritom je na Slovensku až 55% dní bez priamych slnečných lúčov!
  • materiál HiImpact s obsahom kaučuku má vysokú životnosť a jeho mäkkosť zvyšuje ochranu pred mechanickým poškodením;
  • hrúbka našej kupoly zabezpečuje lepší prestup svetla cez kupolu do svetlovodu;
  • aj keď je materiál nemeckej výroby, kupola je presne tak, ako celý svetlovod, vyrobený na Slovensku.

K tejto téme sa zaručene ešte vrátime v ďalšom článku, ktorý pripravujeme. Téma kupola je u našich zákazníkov opakovaná a je to práve preto, že sú veľké rozdiely najmä čo sa materiálu ako aj tvaru týka.

Video: archív spoločnosti SAPREM s.r.o. Ι výrobca svetlovodov SUNWAY
Autor: Ing. Marek Popeliš Ι CEO spoločnosti SAPREM s.r.o.

 

Chcem cenovú ponuku