Koľko stojí svetlovod?

Cena svetlovdu sa v poslednom čase znova dostala do popredia záujmu zákazníkov.  Viem, že je to rozhodujúci faktor pri kúpe, veď aj ja by som si rád kúpil silnejšie a lepšie auto , ale výber musím zúžiť podľa svojich možností a stavu na účte. Ale aj pri výbere auta si kontrolujem aký motor budem mať aké je renomé značky, aké sú záruky a výbava . V dnešných časoch majú autá z jedného koncernu rovnaké motory a rovnaké podvozky, vtedy si vyberám podľa vzhľadu a ceny.

Prečo to píšem. Svetlovod a auto sú v niektorých procesoch rozhodovania na rovnakej úrovni.  Svetlovody rôznych výrobcov majú podobné rozmery, líšia sa v materiáloch,  zárukách, kvalite a aj cene. Akurát ich čas používania je oproti autu výrazne dlhší. Kým auto meníme povedzme každých 5 rokov tak svetlovod namontujeme na  strechu a očakávame , že tam vydrží 20 rokov. Preto ma veľmi znepokojuje osobná skúsenosť, že sa zákazníci pri rozhodovaní  o type svetlovodu riadia iba cenou.

Svetlovody Sunway,  ideálny pomer cena/kvalita

Jeden z posledných zákazníkov s ktorým som urobil obchod mi povedal –  „ Vaša cena nie je najnižšia,  sú tu poľské výrobky ako aj zvučné značky , ktoré majú cenu posadenú nižšie ako Váš výrobok. Keďže je cena pre mňa rozhodujúca a tie výrobky vedú rovnako svetlo ako ten Váš, rozhodol som sa pre konkurenciu “  Áno chápem, cena je rozhodujúca, ale napadlo ma spýtať sa zákazníka či si prečítal aj parametre výrobku a moje články  napr. o tepelných vlastnostiach svetlovodov. Je veľa zákazníkov ktorí hľadajú pre seba to najkvalitnejšie za rozumnú cenu. A spomínaný zákazník medzi nich patrí. Zásadný zvrat nastal, keď si uvedomil, že v ponukách sú rozdielne parametre a preto aj ceny sú nižšie a vyššie.

Týmto sa nechcem pochváliť, že som výrobok predal, skôr vznášam diskusiu k cene výrobku.  Na aute očakávame príplatky za výbavu, alebo čakáme na akčný model, kde máme za zvýhodnenú cenu vysokú pridanú hodnotu. A práve pridaná hodnota za rozumnú cenu je moje odporúčanie ako si vybrať ten správny svetlovod.

Chcem cenovú ponuku